Filo araç kiralama işlemleri 12 aydan başlayıp 48 aya kadar süren uzun dönemli araç kiralama hizmeti olarak karşınıza çıkmaktadır.  Sizler de filo araç kiralama  hizmetini tercih ederek istediğiniz  araç modelini ve rengini kolaylık ile seçebilme imkanına sahipsiniz.  Bunun için özellikle ifade edilmesi gerekmektedir ki tek yapmanız gereken yeterli bir bütçe ayırıp ardından güvenilir ve kaliteli hizmet veren filo araç kiralama firması ile iletişime geçmenizdir.

Filo araç kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Filo araç kiralama hizmeti sayesinde uzun dönem araç kiralayabilme imkanına sahipsiniz. Fakat uzun dönemli filo araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli kurallar yer almaktadır. Bu kuralları detaylı olarak ele alıp incelemek gerekirse filo araç kiralama işlemlerinizi yapmadan önce kiralamak istediğiniz aracınızı hangi amaca yönelik kullanacağınıza dair karar vermelisiniz. Bu duruma örnek verecek olursak örneğin yolculuk için mi? iş için mi? Ya da okul için mi kullanacaksınız? Bunlara önceden karar vermeniz gerekir. Genellikle şehir içi ulaşımlarda filo araç kiralamak istiyorsanız bunun için küçük araçlar tercih etmelisiniz. Çünkü küçük araçlar yakıt tasarrufu konusunda  bütçenize kolaylık sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bebek koltukları ya da GPS cihazları genellikle ek ücret talebinde değerlendirmeye alınabilir. Filo araç kiralarken  güvenilir hizmet veren bir firma ile anlaşma sağlamak oldukça önemli hususlardan biri olarak kabul edilmektedir. Filo araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce mutlaka firmalar hakkında hem detaylı hem de iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Çünkü her sektörde olduğu gibi bu sektörde de dolandırıcılık suçları oldukça fazla göze çarpmaktadır. Herhangi bir filo kiralama firması ile anlaşma sağlamak istiyorsanız  ve bu konu kapsamında aklınıza takılan her türlü  sorunun cevabını almak istiyorsanız anlaşma yapak istediğiniz firmanın müşteri hizmetleri numarası ile iletişime geçiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek filo araç kiralama firmalarının kampanyalarından, indirimli fiyatlarından kolaylık ile haberdar olma imkanına sahip olabilmeniz oldukça mümkün bir durumdur. Araç kiralamak için mutlaka erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

En az bir gün önceden erken rezervasyon yaptırmalısınız. Eğer kiralamak istediğiniz aracınızı hava alanından almak istiyorsanız bu bağlamda özellikle belirtilmesi gerekmektedir ki anlaşma sağlayacağınız filo araç kiralama firmalarına uçuş bilgilerinizi mutlaka detaylı olarak gönderiniz. Aksi taktirde bazı teknik aksaklıklar meydana gelmesi ne yazık ki kaçınılmaz bir durum olarak karşınıza çıkar. Bunun yanı sıra filo araç kiralamadan önce firmanın size yöneltmiş olduğu sözleşme metinlerini mutlaka detaylı olarak okumanız gerekmektedir.  Eğer sözleşme metinlerini okumadan imzalarsanız filo araç kiralama işlemlerinde sizi zor durumda bırakabilecek bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunun için özellikle bilirkişilere ya da danışmanlara mutlaka aklınıza takılan soruları sormanız da fayda vardır. Filo araç kiralamadan önce kiralamak istediğiniz aracınızın mutlaka deposunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Filo araç kiralama firması depoyu size nasıl verdiyse siz de aracınızı teslim ederken depoyu aynı şekilde doldurup filo araç kiralama firmalarına teslim etmelisiniz. Aynı seviyede depoyu doldurmazsanız filo araç kiralama firması bunu fark ettiğinde ne yazık ki sizden ek yakıt ücreti talebinde bulunmaktadır.  Bu sebepten dolayı bu konuda oldukça fazla dikkatli ve tedbirli davranmanızda yarar vardır. Son olarak ise filo araç kiralamadan önce  hasar tespiti yaptırılmasını talep etmelisiniz. Kiralamak istediğiniz aracınız ile yola çıkmadan önce mutlaka aracınızın detaylı olarak bakım ve onarımın yapılmasını talep ediniz.