Sevimli dostlarımız için en büyük ihtiyaç hiç kuşkusuz pet ürünleridir. Pet ürünleri  aşağıda listeler halinde yer almaktadır:

 • Kedi, köpek maması
 • Kuş yemi
 • Kedi kumu
 • Su kabı
 • Hayvan tasması
 • Mama kabı
 • Köpek kulübesi
 • Kedi, köpek yatağı
 • Kuş kafesi,
 • Hayvan tuvaleti
 • Kemirgen ürünleri
 • Akvaryum ürünleri
 • Hayvan oyuncakları
 • Kedi tırmalama tahtası

Pet Ürünleri Satın Alırken Bu Hususlara Dikkat Etmeliyiz;

Pet ürünleri satın alırken dikkat etmemiz gereken bazı önemli hususları göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle bu noktada güvenilir olmayan hiçbir firmadan alışveriş yapmamaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra hayvan mamalarının , yemlerinin mümkün olduğu kadar taze olarak satılmasına dikkat etmelisiniz. Taze olmayan hiçbir ürünü satın almamalısınız. Firmanın mutlaka satmış ürünlerinin kaynağını araştırıp sormalısınız. Firma halka açık bir şekilde ürünleri nereden getirdiğini açıklamalıdır. Yüksek oranda işlenmiş gıdaları kesinlikle satın alıp  sevimli dostlarımızın sağlığını olumsuz anlamda etkilememelisiniz.  Satın alacağınız ürünlerin içerisinde herhangi bir renklendirici, tatlandırıcı, işlenmiş yağ, koruyucu maddeler ve katkı maddeleri olmamasına mümkün olduğu kadar gerekli özeni göstermelisiniz. Eğer satın almış olduğunuz ürünlerde sevimli dostlarımız beklenmeyen bir yan etki ile karşı karşıya kalırsa mutlaka veterinere götürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Online Platformlarda Pet Ürünleri Satın Almak Güvenli Mi?

Bilindiği üzere çağımız tamamen  teknoloji çağı olmaktadır. Teknolojik imkanların bize sağlamış olduğu katkılar oldukça fazladır. Günümüzde yiyecekten içeceğe, giyecekten kozmetiğe kadar bütün ürünleri tek tık ile online platformlar üzerinden alışverişimizi yapabilme imkanına sahibiz. Bu noktada eğer evcil hayvanlarınız için pet ürünleri satın alacaksanız  güvenilir bir alışveriş sitesi bulduğunuz sürece gönül rahatlığı ile alışverişinizi yapabilme imkanına sahipsiniz. Burada güvenilir bir site bulduğunuzdan emin olmalısınız. Online platformlarda pet ürünleri satın almanın oldukça fazla avantajları vardır. Özellikle petshop dükkanına gitmeyeceğiniz için vakit kaybı yaşamamış olacaksınız. Bunun yanı sıra online petshop mağazaları genellikle 7/24 hizmet vermektedir. Online platformlardan pet ürünleri satın aldığınızda kapıda ödeme ya da kredi kartı ile alışveriş yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Ödeme seçeneklerini siz belirlemiş olursunuz. Online platformlarda pet ürünleri daha fazla depolanmaktadır. Bu sebepten dolayı geniş ürün yelpazesine sahip pet ürünlerini dilediğiniz gibi inceleyebilme fırsatı yakalamış olursunuz. Tabii online petshop firmalarında petshop ürünleri alışverişi yapmanızın avantajları kadar dezavantajlarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünler eğer firma güvenilir değil ise taze yerine bayat gelebilir. Satın almış olduğunuz ürünler yanlış ya da eksik gelebilir. Bu durumlarda iade işlemleri ile uğraşmanız gerekecektir.

Pet Ürünlerinde Hayvan Oyuncaklarının Avantajları Nelerdir?

Sevimli dostlarımız için hayvan oyuncakları olmazsa olmaz gereçlerden biridir.  Hayvan oyuncakları sevimli dostlarımızın doğrudan ilgisini çekmektedir. Aynı zamanda hayvan oyuncakları genellikle uygun fiyatlar ile karşınıza çıkmaktadır. Pet ürünlerinden  biri olan hayvan oyuncaklarının kaliteli ve sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde kırılabilir özellikteyse hem paranız çöpe gitmiş olur hem de sevimli dostlarımızın canını acıtabilir. Pet ürünleri oyuncaklarının herhangi bir kenar kısmının keskin ya da sivri olmamasına özen göstermelisiniz.

Pet Ürünleri  Fiyatları

Pet ürünleri fiyatları her hayvana göre farklı fiyatlar ile değerlendirmeye alınmaktadır. Bu duruma detaylı olarak örnek verecek olursak mesela bir kuş yemi ucuz fiyattayken bir balık akvaryumu haliyle pahalı fiyatlar ile karşımıza çıkar. Bu sebepten dolayı pet ürünleri fiyatlarında değişiklikler vardır. Sizler mümkün olduğu kadar evcil hayvanlarınızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda pet ürünleri satın almalısınız. Aksi taktirde paranız çöpe gitmiş olur.